Posuvný a prítlačný prípravok MICROJIG GRR-RIPPER GR-281 - kompletný systém

Kód: 6810
€193,73 €161,44 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Možnosti doručenia

Kompletná sada nastaviteľné a všestranné posuvky GRR-RIPPER GR-281 pre stolné a pásové píly, frézovacie stoly a frézky. Tento prípravok od značky MICROJIG je skonštruovaný tak, aby vám umožnil čo najpresnejšie rezy a zároveň chránil vaše ruky. Vykonávajte ťažké rezy s ľahkosťou a zabráňte spätnému rázu ako nikdy predtým. Vyrobené zo špeciálneho a vysoko odolného plastu, ktoré pohlcuje nárazy. Vyrobené v USA.

Detailné informácie

Podrobný popis

microjig_logo

Kompletná sada posuvného prípravku so stabilizačnou doskou a ďalším príslušenstvom na použitie so stolnými pílami, frézovacími stolmi, pásovými pílami a stolárskymi frézkami. Stabilizačná doska poskytne ešte väčšie množstvo kontroly na obrábaným výrobkom. Tlačný blok GRR-RIPPER® 3D je skonštruovaný tak, aby vám umožnil čo najpresnejšie rezy a zároveň chránil vaše ruky. Vykonávajte ťažké rezy s ľahkosťou a zabráňte spätnému rázu ako nikdy predtým.

sk_made_in_the_usa

MAXIMÁLNA PRESNOSŤ, KONTROLA A BEZPEČNOSŤ

gripper_complete_popis2

  1. Prípravok umožňuje bezpečne rezať tenké obrobky až do veľkosti 6 mm. Vynikajúci pre lemy, okraje alebo ozdobné vložky.
  2. Kompletný systém sa dodáva s 5 nastaviteľnými pätkami a montážnym príslušenstvom. Pätky sa rovnako ako v prípade prípravku GRRIPER BLOCK dokážu automaticky zatiahnuť a vysunúť podľa potreby, aby podržali pracovný materiál.
  3. Priložená stabilizačná doska poskytuje oveľa väčšiu stabilizačnú plochu s dvoma dodatočnými kontaktnými bodmi. Udržuje obrobok pevne prichytený ku kraju rovnobežne s pílovým kotúčom.
  4. Dodávaný nastaviteľný dištančný prvok poskytuje väčšiu kontaktnú plochu na manipuláciu s väčšími obrobkami. Nastavovacie drážky poskytujú vôľu pre odkryté frézovacie bity a zároveň udržujú rovnú hranu pri kraji.
  5. Zosilnené mosty rukoväte rovnomerne rozkladajú tlak smerom dole pre lepšiu kontrolu a bezpečnejšie rezy. Rozdiel je znateľný.
  6. Deflektor / spojka funguje ako bariéra medzi vašou rukou a rotujúcou čepeľou. Zároveň odráža triesky a nečistoty. Je možné ich tiež pripojiť k prípravkom GRR-RIPPER vybaveným mostíkmi na pripevnenie rukoväte. Dva GRR-RIPPERy znamenajú dvojnásobnú kontrolu pri práci s väčšími obrobkami.

grripper complete

Eliminácia spätného rázu u stolových pil

K spätnému rázu dochádza, keď sa obrobok odchýli od pílového plotu a je priškripnutý medzi pílový kotúč. Zadné zuby pílového kotúča zachytia obrobok a zmenia ho na nebezpečný projektil. Jediným spôsobom, ako zabrániť spätnému rázu, je udržať kontrolu nad obrobkom po celú dobu rezu. S tým vám pomôže GRRIPPER.

Kontinuálny posun

Použitie dvoch GRR-RIPPERov umožňuje podávať dlhý materiál nepretržite bez zastavenia, čo prakticky eliminuje spálenie a stopy po ostrí spôsobené nerovnomernou rýchlosťou posuvu. Obrobky vychádzajú z píly pripravené na použitie bez dodatočného brúsenia alebo hobľovania.

gripper_advanced_popis_directions

Tri smery posunu

Tri smery posunu zaistia stabilitu a bezpečnosti pri manipulácii s obrobkom. Tlak smerom dole stabilizuje obrobok na rovnom povrchu. Prítlak smerom dovnútra proti plotu prakticky eliminuje spätný ráz. Prítlak dopredu posúva obrobok rovnomerne rezom, čím sa eliminujú otrepy a stopy po ostrí.

Vlastnosti posuvky MICROJIG

✅ Multifunkčná nastaviteľná posuvka
✅ Kompletný systém vrátane príslušenstva
✅ Pre stolové a pásové píly, frézovacie stoly a frézky
✅ Protišmykový gumový povrch
✅ Zo špeciálneho plastu - pohlcuje nárazy
✅ Zosilnené adaptéry na upevnenie rukoväte
✅ Veľmi odolný
✅ Náhradné diely je možné dokúpiť
✅ Vyrobené v USA

MAXIMÁLNA VŠESTRANNOSŤ, URČENÉ PRE

gripper_advanced_popis_4

Stolné píly

GRR-RIPPER bol primárne skonštruovaný pre stolnú pílu. Funguje ako pohyblivý kryt pílového kotúča a chráni vaše ruky pred pílovým kotúčom po celú dobu rezu. Prípravok umožňuje posun v 3 smeroch, vďaka čomu dosiahnete čistejší a presnejší rez.

Frézovacie stoly

GRR-RIPPER poskytuje neuveriteľnú kontrolu nad obrobkom na frézovacom stole. Či už používate vodiacu dosku alebo frézujete voľne z ruky, jeho silný úchop udrží obrábaný materiál a chráni vaše ruky pred rotujúcim bitom.

Stolárske frézky

Patentovaný protišmykový materiál Green GRR-RIP poskytuje vysokú trakciu, ktorú potrebujete na správne vyrovnanie a udržanie materiálu na stolárskej frézke. Vďaka jeho silnej priľnavosti môžete podávať materiál cez frézovaciu hlavu bez toho, aby ste museli vyvíjať príliš veľký tlak smerom dole.

Pásové pily

Základňa a telo prípravku GRR-RIPPER udržujú konštantný uhol 90 stupňov. Prípravku možno ale používať aj na boku, čo je ideálne na prerezávanie na pásových pílach. GRR-RIPPER kĺže po doske stola a vyvíja rovnomerný tlak na pílový pás, pričom ruky sú mimo pílového kotúča. Rovnomerný prítlak znamená menší posun pílového kotúča, čo vedie k hladším rezom.

FAQ
Prečo plast?

japonsky_hoblik_informaceGRR-RIPPER je vyrobený zo špeciálne vyvinutých a vysoko odolných plastov úmyselne. Vďaka svojmu materiálu si zachováva svoj tvar a tuhosť, ale pokiaľ dôjde ku kontaktu s kotúčom, tiež absorbuje jeho silu. Jednoducho: nerozbije sa a nezlomí vám zápästie.

Môj GRR-RIPPER už nedrží ako predtým, čo s tým?

japonsky_hoblik_informaceV priebehu času sa môže na gumovej základni usadzovať prach a iné nečistoty. Vyčistením úchopovej plochy denaturovaným alkoholom sa obnoví pôvodná skvelá priľnavosť materiálu GRR-RIPPER. V zriedkavých prípadoch môže dlhšie vystavenie slnečnému žiareniu poškodiť úchopový materiál, preto ho neskladujte na mieste, kde kontinuálne svieti priame slnečné svetlo.

Potrebujem GRR-RIPPER, aby som mohol používať MICRODIAL?

japonsky_hoblik_informacePrípravok MICRODIAL bol navrhnutý na prácu s prípravkom GRR-RIPPER, ale záleží na reze. Na rezanie kužeľov na širokých doskách si môžete pomôcť pri podávaní materiálu druhou rukou, pokiaľ nie je vzdialená menej ako 30 cm od čepele. Na rezanie kužeľov na malých alebo úzkych materiáloch dôrazne odporúčame použiť GRR-RIPPER(y) na bezpečné podávanie materiálu pri rezaní. Je to nielen bezpečnejšie, ale dosiahnete tým aj lepšie výsledky.

Môžem použiť GRR-RIPPER s ochranným krytom pílového kotúča na stolnej píle?

japonsky_hoblik_informaceGRR-RIPPER prechádza nad pílovým kotúčom, takže mu nesmie nič prekážať. Ale nemajte obavy, GRR-RIPPER slúži okrem iného aj ako pohyblivý kryt pílového kotúča.

Dodatočné parametre

Kategória: Prípravky
Šírka: 250 mm
Výška: 120 mm
Dĺžka: 190 mm
Hmotnosť: 930 g
Materiál: odolný plast
Vyrobené v: USA
Počet v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: