Japonské ručne-vyrábané obojručné dláto YAMASHIRONOKAMI z červeného duba - 24 mm

Kód: 5793
€495,45 €412,88 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.5.2024
Možnosti doručenia

Naozaj veľké japonské ručne vyrábané kované dláto YAMASHIRONOKAMI typu Tsukinomi (突き鑿). Laminovaná dvojvrstvová čepeľ s vysokou tvrdosťou. Telo vytvorené metódou kováčskeho zvárania. Určené na dokončovacie práce, čistenie a dorovnávanie rezaných spojov. Šírka čepele 24 mm. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dláto typu Tsukinomi nie je určené na údery kladivom, ale slúži na dokončovacie práce pri použití oboma rukami, čistení či dorovnávaní rezaných spojov. Čepele tradičných japonských dlát Nomi (鑿) sú vyrobené laminovaním z dvojvrstvovej ocele. Ostrie je vytvorené z extrémne tvrdej karbónovej ocele, z ktorej sa pri výrobe stane vrstva s tvrdosťou 62 Rc u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 Rc u japonských dlátách s HSS čepeľou, pričom klasické európske dláta dosahujú iba 58 až 60 Rc. Ručne vyrábané dláta Nomi sú vytvorené metódou kováčskeho zvárania, ktorá sa používala celosvetovo pred nástupom lacnej mäsovo vyrábanej ocele. Bohužiaľ táto kedysi vynikajúca technika sa vo výrobe dlát mimo Japonska dnes už prakticky nevyužíva.

made_in_japan_sk

Väčšina unikátnych japonských sád v našej ponuke je vytvorená iba v jednom exemplári alebo vo veľmi malej sérii a po vypredaní produkt odoberáme z ponuky. Tieto sady importujeme z Japonska priamo od lokálnych remeselníkov, venujúcich sa ručnej výrobe po niekoľko generácií. Na produktoch sa môžu nachádzať drobné nedokonalosti a niektoré kusy náradia môžu byť desiatky rokov staré, čo ale absolútne neohrozí ich funkciu, kvalitu či pevnosť – práve naopak, oceľ starnutím získava lepšie vlastnosti. Jedná sa o špičkové pracovné nástroje, ale zároveň aj skvelú dlhodobú investíciu.

Podobne ako v Európe záujem o tradičnú ručnú remeselnú výrobu v Japonsku dlhodobo upadá a majstrov vyrábajúcich tradičné náradie bohužiaľ rýchlo ubúda. Priemerný vek drobných výrobcov týchto premiových kúskov sa pohybuje okolo 70 rokov a výrobná kapacita sa každoročne znižuje aj napriek tomu, že dopyt je obrovský.

japan_production

Vlastnosti dláta Tsukinomi

✅ Tsukinomi - veľké obojručné dláto
✅ Na dokončovacie práce, čistenie či dorovnávanie spojov
✅ Ručne vyrábaný produkt japonských majstrov
✅ Dvojvrstvová laminovaná čepeľ
✅ Rukoväť z červeného duba
✅ Brúsenie odporúčané pomocou vodných kameňov
✅ Vyrobené v Japonsku

Vybraný profil ostria zmenší plochu, ktorou sa dláto dotýka spracovaného dreva a znižuje trenie materiálu. Zároveň sa dláto ľahšie brúsi a po opätovnom brúsení si čepeľ udržuje rovný tvar. Brúsenie týchto dlát je odporúčané pomocou mokrých japonských brúsnych kameňov, čím vás nástroj odmení vynikajúcou ostrosťou a odolnosťou ostria po dlhú dobu.

Dodatočné parametre

Kategória: Obojručné stolárske dláta
Ručne vyrábané: Áno
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: