Japonské obojručné dláto na dokončovacie práce - 30 mm

Kód: 4488
€86,78 €72,32 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

Ručne robené japonské kované dláto typu Tsukinomi (突き鑿). Laminovaná dvojvrstvová čepeľ s vysokou tvrdosťou. Telo vytvorené metódou kováčskeho zvárania. Určené na dokončovacie práce, čistenie a dorovnávanie rezaných spojov. Šírka čepele 30 mm. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

japonske_dlato_sk11

Dláto typu Tsukinomi nie je určené na údery kladivom, ale slúži na dokončovacie práce pri použití oboma rukami, čistení či dorovnávaní rezaných spojov.

Čepele tradičných japonských dlát Nomi (鑿) sú vyrobené laminovaním z dvojvrstvovej ocele. Ostrie je vytvorené z extrémne tvrdej karbónovej ocele, z ktorej sa pri výrobe stane vrstva s tvrdosťou 62 Rc u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 Rc u japonských dlát s HSS čepeľou, pričom klasické európske dláta dosahujú iba 58 až 60 Rc.

Ručne vyrábané dláta Nomi sú vytvorené metódou kováčskeho zvárania, ktorá sa používala celosvetovo pred nástupom lacnej mäsovo vyrábanej ocele. Bohužiaľ táto kedysi vynikajúca technika sa vo výrobe dlát mimo Japonska dnes už prakticky nevyužíva.

vyrobene_v_japonsku

Vlastnosti dláta Tsukinomi

✅ Japonské dláto typu Tsukinomi
✅ Na dokončovacie práce
✅ Obojručné dláto
✅ Ručne vyrábané
✅ Tvrdosť čepele 63 Rc
✅ Vybraný profil ostria = menšie trenie
✅ Rukoväť z červeného duba
✅ Vyrobené v Japonsku

Vybraný profil ostria zmenší plochu, ktorou sa dláto dotýka spracovaného dreva a znižuje trenie materiálu. Zároveň sa dláto ľahšie brúsi a po opätovnom brúsení si čepeľ udržuje rovný tvar. Brúsenie týchto dlát je odporúčané pomocou mokrých japonských brúsnych kameňov, čím vás nástroj odmení vynikajúcou ostrosťou a odolnosťou ostria po dlhú dobu.

Dodatočné parametre

Kategória: Obojručné stolárske dláta
Šírka ostria: 30 mm
Profil ostria: Plochý
Dĺžka: 370 mm
Priemer: 30 mm
Hmotnosť: 250 g
Ručne vyrobené: Áno
Materiál: Uhlíková oceľ
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: