Japonské kované stolárske dláto na laminované drevo - 12 mm

Kód: 5121
€43,66 €36,38 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia

Ručne robené japonské kované dláto od značky SK11 typu Tatakinomi (叩き鑿). Dvojvrstvová čepeľ s vysokou tvrdosťou. Telo vytvorené metódou kováčskeho zvárania. Ideálne na použitie na laminované drevo. Šírka čepele 12 mm. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

japonske_dlato_sk11

Čepele tradičných japonských dlát Nomi (鑿) sú vyrobené laminovaním z dvojvrstvovej ocele. Samotné telo je úmyselne vyrobené z mäkšieho materiálu, ktorý tlmí nárazy pri údere paličkou a znižuje šancu na poškodenie nástroja. Ostrie je však vytvorené z extrémne tvrdej karbónovej ocele, z ktorej sa pri výrobe stane vrstva s tvrdosťou 62 Rc u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 Rc u japonských dlátách s HSS čepeľou, pričom klasické európske dláta dosahujú iba 58 až 60 Rc.

Ručne vyrábané dláta Nomi sú vytvorené metódou kováčskeho zvárania, ktorá sa používala celosvetovo pred nástupom lacnej mäsovo vyrábanej ocele. Bohužiaľ táto kedysi vynikajúca technika sa vo výrobe dlát mimo Japonska dnes už prakticky nevyužíva.

made_in_japan_sk

Vlastnosti dláta Nomi

✅ Tradičné japonské dláto Nomi
✅ K použitiu na laminované drevo
✅ Ručne vyrábané
✅ Tvrdosť čepele až 62 Rc
✅ Vybraný profil ostria = menšie trenie
✅ Rukoväť z červeného duba
✅ Vyrobené v Japonsku

Ostrie je do rukoväte zasadené v miernom uhle, čo umožní dosiahnutie vyššej pracovnej hĺbky. Vybraný profil ostria zmenší plochu, ktorou sa dláto dotýka spracovaného dreva a znižuje trenie materiálu. Zároveň sa tým dláto ľahšie brúsi a po opätovnom brúsení si čepeľ udržuje rovný tvar. Brúsenie týchto dlát je odporúčané pomocou mokrých japonských brúsnych kameňov, čím vás nástroj odmení vynikajúcou ostrosťou a odolnosťou ostria po dlhú dobu. Objímku dlát Nomi je potrebné pred prvým použitím osadiť.

Dodatočné parametre

Kategória: Klasické stolárske dláta
Šírka ostria: 12 mm
Profil ostria: Plochý
S objímkou: Áno
Dĺžka: 230 mm
Hmotnosť: 100 g
Materiál: Uhlíková oceľ
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: