Súprava japonských brúsnych kameňov SK11 s vaničkou - zrnitosť 220, 1000 a 3000

Kód: 4764
Novinka
Značka: SK11
€112,48 €93,73 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.6.2024
Možnosti doručenia

Sada brúsnych vodných kameňov od japonskej značky SK11 so zrnitosťou #220, #1000 a #3000 JIS na brúsenie ostria nožov, dlát, čepelí hoblíkov a ďalších. Praktická vanička súčasťou balenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

sk11_japan_logo

Japonské vodné brúsne kamene sú známe svojim špičkovým brúsnym výkonom. Brúsne častice sú vodou veľmi rýchlo vyplavené, čo odkrýva nové, ostré kryštály a tým vždy poskytne prvotriedny povrch na brúsenie akejkoľvek čepele. Počas brúsenia vzniká tzn. "brúsna kaša", ktorú je možné vytvoriť aj vďaka pomocných kameňov "Nagura". Táto kaša zvyšuje efektivitu brúsneho procesu. Japonské vodné kamene sa smú lubrikovať iba vodou, nikdy nepoužívajte olej. Tieto kamene je možné namáčať do vody na zvýšenie brúsneho výkonu, ale nikdy ho vo vode nenechávajte dlhodobo, čo môže ovplyvňovať väzbu kryštálov a viesť k praskaniu.

Vlastnosti sady:

✅ Zrnitosť JIS: #220, #1000 a #3000
✅ Vodné kamene
✅ 3 základné druhy hrubosti pre kompletné brúsenie
✅ Vanička súčasťou balenia

Akú hrubosť vybrať?

Na brúsenie naozaj tupej alebo nerovnej čepele použite kamene s nízkym JIS číslom (japonská klasifikácia pre zrnitosť). Čím nižšie číslo, tým väčšia hrubosť kameňa. Kamene s vysokým JIS číslom sú určené na finálne a jemné brúsenie.

brusne_kameny_zrnitost

  • #120 až #400 JIS: na tupé a nerovné čepele
  • #700 až #2000 JIS: na normálne brúsenie
  • #3000 až #8000 JIS: na vyhladzovanie a odstraňovanie škrabancov
Ako brúsiť pomocou vodných kameňov

japonsky_hoblik_informace

Pre správne brúsenie japonským vodným kameňom je vhodné si pripraviť (okrem noža a kameňa) aj utierku a nádobu s vodou (napr. z plastu). Vodný kameň ponorte do nádoby na cca 10 minút, aby kameň dostatočne nasal vodu. Potom kameň položte na utierku, nôž uchopte do svojej dominantnej ruky na plocho čepeľou k sebe a začnite brúsiť.

Nôž by mal na kameni ležať vo vodorovnej pozícii zhruba v uhle cca 45 ° na šírku a samotná čepeľ by mala spočívať na ploche kameňa v uhle 15 až 20 °. Ukazovák ruky, v ktorej držíte rukoväť, by mal spočívať na chrbte čepele a tri prsty druhej ruky by mali byť položené na bočnej strane čepele. Dávajte pozor, aby ste sa pri manipulácii neporanili.

Týmto úchopom posúvajte rovnomernými pohybmi čepeľ po celom povrchu kameňa zhruba 30x. Na povrchu kameňa sa začne tvoriť tekutina podobná kaši - túto tekutinu pri medzibrúsení nestierajte, pretože zvyšuje efektivitu brúsneho procesu. Pokiaľ kameň začne počas brúsenia vysychať, potrite ho opätovne malým množstvom vody.

Proces by ste mali niekoľkokrát opakovať tak, aby bola celá čepeľ rovnomerne nabrúsená. Po brúsení nôž a kameň umyte vodou, vysušte utierkou a uložte na suchom mieste.

Dodatočné parametre

Kategória: Brúsne kamene
Zrnitosť JIS: #220, #1000, #3000
Dĺžka: 250 mm
Šírka: 90 mm
Výška: 60 mm
Hmotnosť: 3470 g
Vanička v balení: Áno
Počet v balení: 3

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: