Japonský hoblík SUIZAN Kanna - 42 mm

Kód: 4371
€24,23 €20,19 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Možnosti doručenia

Japonský hoblík Hira Kanna od výrobcu SUIZAN. Hoblík tohto typu zaručí extrémne jemný a hladký povrch, ktorý nebudete musieť ďalej brúsiť. Tradične určený na použitie ťahom k sebe. Vysoko kvalitné. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

suizan

Kvalitný japonský hoblík od značky SUIZAN. Hoblíky typu Kanna majú veľmi jednoduché spracovanie. Čepeľ je vyrobená z kvalitnej dvojvrstvovej laminovanej japonskej ocele a pred prvým použitím ju treba poklepom kladiva napasovať do tela hoblíka, čím si zároveň nastavíte veľkosť hobliny odoberaného materiálu. Pokiaľ chcete triesku stenčiť, stačí udrieť do tela hoblíka. Hoblík je určený na všetky druhy stolárskych prác - hrúbka triesky a jemnosť povrchu vychádza z osobného nastavenia čepele. V ideálnom prípade by čepeľ mala vystupovať 0,05 až 0,2 mm z tela hoblíka. 

Japonské hoblíky sa tradične používajú ťahom smerom k sebe. Jedna ruka by mala hoblík viesť a druhá jemne tlačiť hoblík k materiálu.

made_in_japan_sk

Vlastnosti hoblíku SUIZAN:

✅ Typ Hira Kanna - jednoduché použitie a spracovanie
✅ Vysunutie čepele je nastaviteľné
✅ Určený na použitie ťahom k sebe
✅ Šírka čepele 42 mm
✅ Kvalitné spracovanie z japonského bieleho duba
✅ Vyrobené v Japonsku

Ako použiť japonský hoblík

japonsky_hoblik_informaceDržte Kannu oboma rukami - jedna ruka pridržuje zadnú časť hoblíka so želiezkom a druhá vytvorí medzi ukazovákom a palcom písmeno L, pričom drží časť hoblíka smerujúcu k užívateľovi. S pohybom váhy vášho tela Kannu rovnomernými a tiahlymi pohybmi priťahujte k sebe. Nie je potrebné vyvíjať prebytočnú silu, hoblík musí fungovať hladkoe.

Ako nastaviť čepeľ japonského hoblíku

japonsky_hoblik_informacePri nasadzovaní čepele ľahko poklepte kladivkom na hornú časť želiezka. Čepeľ by mala vyčnievať približne o 0,05 až 0,2 mm. Pri vyberaní čepele zľahka udrite kladivkom do horných rohov tela hoblíka. Ak pravá alebo ľavá strana čepele príliš vyčnieva, zľahka poklepte na rovnakú stranu, ako je vyčnievajúca čepeľ.

Na čo si dať pozor

japonsky_hoblik_informaceHoci japonský hoblík nie je náročný nástroj, pre správnu funkciu hoblíka majte na pamäti, že musíte hobľovať v smere vlákien dreva a čepeľ nesmie príliš vyčnievať. V opačnom prípade japonský hoblík nebude dobre fungovať. Japonský hoblík je potrebné pred použitím nastaviť podľa vlastných preferencií.

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské hoblíky
Šírka čepele: 42 mm
Šírka: 55 mm
Dĺžka: 150 mm
Výška: 20 mm
Hmotnosť: 175 g
Materiál: Japonský biely dub
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: