Japonský hoblík SENKICHI na vyhladzovanie žliabkov - 18 mm

Kód: 4626
€38,37 €31,98 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
30.5.2024
Možnosti doručenia

Špeciálny japonský hoblík na drevo od značky SENKICHI na vyhladzovanie žliabkov. Tento hoblík je alternatívou k hoblíku typu Kushigata Kanna na drážky. Laminovaná dvojvrstvová čepeľ s vysokou tvrdosťou. Klopka uľahčí odlamovanie hoblín a zabráni vytrhávaniu vlákien. Určený na použitie ťahom k sebe. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

senkichi_logo

Kvalitný japonský hoblík typu Hira Kanna na bežné stolárske práce. Hoblíky typu Kanna majú veľmi jednoduché spracovanie. Čepeľ je vyrobená z kvalitnej japonskej laminovanej dvojvrstvovej ocele a pred prvým použitím ju treba poklepom kladiva napasovať do tela hoblíka, čím si zároveň nastavíte veľkosť hobliny odoberaného materiálu. Pokiaľ chcete triesku stenčiť, stačí udrieť do tela hoblíka. Hrúbka triesky a jemnosť povrchu vychádza z osobného nastavenia želiezka. V ideálnom prípade by čepeľ mala vystupovať 0,05 až 0,2 mm z tela hoblíka.

Japonské hoblíky sa rovnako ako japonské pílky tradične používajú ťahom smerom k sebe. Jedna ruka by mala hoblík viesť a druhá jemne tlačiť hoblík k materiálu.

vyrobene_v_japonsku

Vlastnosti hoblíku

✅ Určený na vyhladzovanie žliabkov a drážok
✅ Alternatíva k hoblíku Kushigata Kanna
✅ Určený na použitie ťahom k sebe
✅ Klopka uľahčí odlamovanie hoblín a zabráni vytrhávaniu vlákien
✅ Kvalitná nastaviteľná japonská čepeľ
✅ Jednoduchý a efektívny dizajn
✅ Z bieleho dubu
✅ Vyrobené v Japonsku

Ako použiť japonský hoblík

japonsky_hoblik_informaceDržte Kannu oboma rukami - jedna ruka pridržuje zadnú časť hoblíka so želiezkom a druhá vytvorí medzi ukazovákom a palcom písmeno L, pričom drží časť hoblíka smerujúcu k užívateľovi. S pohybom váhy vášho tela Kannu rovnomernými a tiahlymi pohybmi priťahujte k sebe. Nie je potrebné vyvíjať prebytočnú silu, hoblík musí fungovať hladko.

Ako nastaviť čepeľ japonského hoblíka

japonsky_hoblik_informacePři nasazování čepele lehce poklepejte kladívkem na horní část želízka. Čepel by měla vyčnívat přibližně o 0,05 až 0,2 mm. Při vyjímání čepele lehce udeřte kladívkem do horních rohů těla hoblíku. Pokud pravá nebo levá strana čepele příliš vyčnívá, lehce poklepejte na stejnou stranu, jako je vyčnívající čepel.

Na čo si dať pozor

japonsky_hoblik_informaceHoci japonský hoblík nie je náročný nástroj, pre správnu funkciu hoblíka majte na pamäti, že musíte hobľovať v smere vlákien dreva a čepeľ nesmie príliš vyčnievať. V opačnom prípade japonský hoblík nebude dobre fungovať. Japonský hoblík je treba pred použitím nastaviť podľa vlastných preferencií.

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské hoblíky
Šírka čepele: 18 mm
Šírka: 80 mm
Výška: 250 mm
Hrúbka: 60 mm
Hmotnosť: 214 g
Materiál: Uhlíková oceľ
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: