Japonský hoblík na drevo UMEBACHI RYUMA Mini, priečne konkávny - 18 mm

Kód: 4593
€44,16 €36,80 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.6.2024
Možnosti doručenia

Špeciálny japonský hoblík na drevo menších rozmerov od značky UMEBACHI RYUMA typu Uchimaru Kanna s konkávnym tvarom tela a čepele. Používa sa hlavne na zaoblenie dreva (napr. stĺpikov, drevených nôh). Laminovaná dvojvrstvová čepeľ s vysokou tvrdosťou. Určený na použitie ťahom k sebe. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

umebachi_ryuma_logo

Špeciálny japonský hoblík menších rozmerov typu Uchimaru Kanna na hobľovanie zaoblených povrchov, napr. stĺpikov či nôh. Má konkávny tvar tela aj čepele. Hoblíky typu Kanna majú veľmi jednoduché spracovanie. Čepeľ je vyrobená z kvalitnej japonskej laminovanej dvojvrstvovej ocele a pred prvým použitím ju treba poklepom kladiva napasovať do tela hoblíka, čím si zároveň nastavíte veľkosť hobliny odoberaného materiálu. Pokiaľ chcete triesku stenčiť, stačí udrieť do tela hoblíka. Hrúbka triesky a jemnosť povrchu vychádza z osobného nastavenia želiezka. V ideálnom prípade by čepeľ mala vystupovať 0,05 až 0,2 mm z tela hoblíka.

Japonské hoblíky sa rovnako ako japonské pílky tradične používajú ťahom smerom k sebe. Jedna ruka by mala hoblík viesť a druhá jemne tlačiť hoblík k materiálu.

vyrobene_v_japonsku

Vlastnosti hoblíku

✅ Typ Uchimaru Kanna - konkávny tvar
✅ Na zaoblenie projektov (napr. stĺpikov)
✅ Určený na použitie ťahom k sebe
✅ Kvalitná nastaviteľná japonská čepeľ
✅ Jednoduchý a efektívny dizajn
✅ Z bieleho dubu
✅ Vyrobené v Japonsku

Ako použiť japonský hoblík

japonsky_hoblik_informaceDržte Kannu oboma rukami - jedna ruka pridržuje zadnú časť hoblíka so želiezkom a druhá vytvorí medzi ukazovákom a palcom písmeno L, pričom drží časť hoblíka smerujúcu k užívateľovi. S pohybom váhy vášho tela Kannu rovnomernými a tiahlymi pohybmi priťahujte k sebe. Nie je potrebné vyvíjať prebytočnú silu, hoblík musí fungovať hladko.

Ako nastaviť čepeľ japonského hoblíka

japonsky_hoblik_informacePri nasadzovaní čepele zľahka poklepte kladivkom na hornú časť želiezka. Čepeľ by mala vyčnievať približne o 0,05 až 0,2 mm. Pri vyberaní čepele zľahka udrite kladivkom do horných rohov tela hoblíka. Ak pravá alebo ľavá strana čepele príliš vyčnieva, zľahka poklepte na rovnakú stranu, ako je vyčnievajúca čepeľ.

Na čo si dať pozor

japonsky_hoblik_informaceHoci japonský hoblík nie je náročný nástroj, pre správnu funkciu hoblíka majte na pamäti, že musíte hobľovať v smere vlákien dreva a čepeľ nesmie príliš vyčnievať. V opačnom prípade japonský hoblík nebude dobre fungovať. Japonský hoblík je treba pred použitím nastaviť podľa vlastných preferencií.

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské hoblíky
Šírka čepele: 18 mm
Šírka: 28 mm
Dĺžka: 140 mm
Hrúbka: 30 mm
Hmotnosť: 100 g
Materiál: Uhlíková oceľ
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MG Avatar autora | 1.9.2022
Hoblik je potrebne trosku nastavit, ako kazdy iny hoblik. Pracuje sa s nim lahko. Maly sikovny do ruky. Na vytvorenie zaoblenia (napr.noha stola) uplne super. Maxim. Spokojnost

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: