Japonský brúsny kameň NANIWA LOBSTER Superstone - zrnitosť 5000

Kód: 4800
Novinka
Značka: NANIWA
€216,65 €180,54 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Možnosti doručenia

Špičkový japonský profesionálny brúsny vodný kameň od svetoznámej značky NANIWA s jemnou zrnitosťou #5000 JIS na brúsenie ostria nožov, dlát, čepelí hoblíkov a ďalších. Stojanček a čistiaci kameň Nagura súčasťou balenia. Veľkosť kameňa 210 x 70 x 25 mm. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

naniwa_logo

Japonské vodné brúsne kamene sú známe svojim špičkovým brúsnym výkonom. Brúsne častice sú vodou veľmi rýchlo vyplavené, čo odkrýva nové, ostré kryštály a tým vždy poskytne prvotriedny povrch na brúsenie akejkoľvek čepele. Počas brúsenia vzniká tzn. "brúsna kaša", ktorú je možné vytvoriť aj vďaka pomocných kameňov "Nagura". Táto kaša zvyšuje efektivitu brúsneho procesu. Japonské vodné kamene sa smú lubrikovať iba vodou, nikdy nepoužívajte olej. Tieto kamene je možné namáčať do vody na zvýšenie brúsneho výkonu, ale nikdy ho vo vode nenechávajte dlhodobo, čo môže ovplyvňovať väzbu kryštálov a viesť k praskaniu.

vyrobene_v_japonsku

Táto sada obsahuje tiež tzv. „slurry stone“ (v Japončine „Nagura“), čo je pomocný kameň na údržbu povrchu hlavného vodného kameňa. Tento kameň slúži aj na rýchle odstraňovanie nerovností a vytváranie brúsnej pasty, ktorá zvyšuje efektivitu brúsneho procesu.

Vlastnosti brúsneho kameňa:

✅ Zrnitosť JIS: #5000
✅ Vodný kameň
✅ Na vyhladzovanie, naozaj jemný kameň
✅ Stojanček a pomocný kameň Nagura v balení
✅ Špičková kvalita od značky NANIWA
✅ Vyrobené v Japonsku

Akú hrubosť vybrať?

Na brúsenie naozaj tupej alebo nerovnej čepele použite kamene s nízkym JIS číslom (japonská klasifikácia pre zrnitosť). Čím nižšie číslo, tým väčšia hrubosť kameňa. Kamene s vysokým JIS číslom sú určené na finálne a jemné brúsenie.

brusne_kameny_zrnitost

  • #120 až #400 JIS: na tupé a nerovné čepele
  • #700 až #2000 JIS: na normálne brúsenie
  • #3000 až #8000 JIS: na vyhladzovanie a odstraňovanie škrabancov
Ako brúsiť pomocou vodných kameňov

japonsky_hoblik_informace

Pre správne brúsenie japonským vodným kameňom je vhodné si pripraviť (okrem noža a kameňa) aj utierku a nádobu s vodou (napr. z plastu). Vodný kameň ponorte do nádoby na cca 10 minút, aby kameň dostatočne nasal vodu. Potom kameň položte na utierku, nôž uchopte do svojej dominantnej ruky na plocho čepeľou k sebe a začnite brúsiť.

Nôž by mal na kameni ležať vo vodorovnej pozícii zhruba v uhle cca 45 ° na šírku a samotná čepeľ by mala spočívať na ploche kameňa v uhle 15 až 20 °. Ukazovák ruky, v ktorej držíte rukoväť, by mal spočívať na chrbte čepele a tri prsty druhej ruky by mali byť položené na bočnej strane čepele. Dávajte pozor, aby ste sa pri manipulácii neporanili.

Týmto úchopom posúvajte rovnomernými pohybmi čepeľ po celom povrchu kameňa zhruba 30x. Na povrchu kameňa sa začne tvoriť tekutina podobná kaši - túto tekutinu pri medzibrúsení nestierajte, pretože zvyšuje efektivitu brúsneho procesu. Pokiaľ kameň začne počas brúsenia vysychať, potrite ho opätovne malým množstvom vody.

Proces by ste mali niekoľkokrát opakovať tak, aby bola celá čepeľ rovnomerne nabrúsená. Po brúsení nôž a kameň umyte vodou, vysušte utierkou a uložte na suchom mieste.

Dodatočné parametre

Kategória: Brúsne kamene
Zrnitosť JIS: #5000
Dĺžka: 210 mm
Šírka: 70 mm
Výška: 25 mm
Stojan v balení: Áno
Nagura v balení: Áno
Hmotnosť: 1040 g
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: