Japonské rezbárske dláto YOSHIHIRO so šikmou čepeľou

Kód: 5085
€28,09 €23,41 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.6.2024
Možnosti doručenia

Japonské ručne-robené rezbárske kované dláto od značky YOSHIHIRO typu Chōkokunomi (彫刻ノミ) s čepeľou z bielej ocele Yasuki. Laminovaná dvojvrstvová čepeľ s vysokou odolnosťou a ostrosťou. Telo vytvorené metódou kováčskeho zvárania. Vhodné na bežné rezbárske použitie. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čepele tradičných japonských dlát Nomi (鑿) sú vyrobené laminovaním z dvojvrstvovej ocele. Samotné telo je úmyselne vyrobené z mäkšieho materiálu, ktorý tlmí nárazy pri údere paličkou a znižuje šancu na poškodenie nástroja. Ostrie je však vytvorené z extrémne tvrdej karbónovej ocele, z ktorej sa pri výrobe stane vrstva s tvrdosťou 62 Rc u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 Rc u japonských dlátách s HSS čepeľou, pričom klasické európske dláta dosahujú iba 58 až 60 Rc.

Ručne vyrábané dláta Nomi sú vytvorené metódou kováčskeho zvárania, ktorá sa používala celosvetovo pred nástupom lacnej mäsovo vyrábanej ocele. Bohužiaľ táto kedysi vynikajúca technika sa vo výrobe dlát mimo Japonska dnes už prakticky nevyužíva.

made_in_japan_sk

Vlastnosti dláta YOSHIHIRO

✅ Tradičné rezbárske dláto Chōkokunomi (彫刻ノミ)
✅ Na bežné rezbárske použitie
✅ S čepeľou z bielej ocele Yasuki
✅ Šikmý profil čepele
✅ Ručne vyrábané
✅ Vyrobené v Japonsku

Brúsenie týchto rezbárskych dlát je odporúčané pomocou špeciálne tvarovaných japonských mokrých brúsnych kameňov, čím vás nástroj odmení vynikajúcou ostrosťou a odolnosťou ostrie po dlhú dobu. Objímku japonských dlát Nomi je potrebné pred prvým použitím osadiť.

Dodatočné parametre

Kategória: Klasické rezbárske dláta
Šírka ostria: 15 mm
Profil ostria: Šikmý
Hmotnosť: 80 g
Materiál: Biela oceľ Yasuki
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: