Japonské nožové rezbárske dláto YOSHIHIRO Tsuki Kurikogatana Nomi

Kód: 6207
Novinka
Značka: YOSHIHIRO
€34,71 €28,93 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.5.2024
Možnosti doručenia

Tradičné japonské nožové dláto, typ Tsuki Nomi 叩き鑿 – ručné dláto, tvar Kurikogatana Nomi クリコガタナ鑿 – rovný, nožový tvar dláta od značky YOSHIHIRO. Laminovaná dvojvrstvová čepeľ s vysokou odolnosťou a ostrosťou. Telo vytvorené metódou kováčskeho zvárania. Vhodné na bežné rezbárske použitie. Šírka čepele 22 mm. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

 yoshihiro_logo_200x33px_regals_cz_www.regals.cz_

YOSHIHIRO – výrobca tradičného japonského náradia a nástrojov používaných na precíznu remeselnícku prácu. Vyrába tradičné aj modernizované stolárske nástroje.

Kurikogatana Nomi クリコガタナ鑿 - nožový tvar dláta, ktoré sa používa na začisťovanie vnútorných plôch napríklad v rybinách. Vyrába sa v rôznych polomeroch a šírkach. Tradičný motív v japonskom spracovaní dreva je presné opracovanie drevenej dosky tak, aby tesne zapadla okolo stĺpu alebo prírodného prvku, ako je kameň alebo kmeň stromu.

Čepele tradičných japonských dlát Nomi 鑿 – sú vyrobené spojením dvoch vrstiev ocele. Telo dláta je zámerne vyrobené z mäkkej ocele, ktorá tlmí nárazy pri údere drevenou paličkou či kovovým kladivkom a znižuje tak šancu na poškodenie nástroja. Ostrie je však vytvorené z extrémne tvrdej uhlíkovej ocele, z ktorej sa pri výrobe stane vrstva s tvrdosťou 62 HRC u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 HRC u japonských dlát s HSS čepeľou, pričom klasické európske dláta dosahujú tvrdosť iba 58 až 60 HRC.

Toto dláto nemá kovú korunku na konci rukoväte a je určené výhradne na ručnú prácu ťahom bez pritĺkania kladivkom.

made_in_japan_sk

Vlastnosti dláta YOSHIHIRO

✅ Tradičné rezbárske dláto
✅ Tvar Kurikogatana Nomi クリココルタナ鑿
✅ Na bežné rezbárske použitie
✅ Ručne vyrábané
✅ Čepeľ z bielej uhlíkovej ocele
✅ White paper steel
✅ Rukoväť z červeného duba
✅ Vyrobené v Japonsku

Ako správne usadiť oceľovú korunku?

Oceľovú korunku japonských dlát Nomi treba pred prvým použitím presne usadiť, zabránite tak štiepeniu dreveného konca rukoväte pod údermi paličky a tiež tým chránite svoju ruku proti prípadnému klepnutiu sa kladivkom. Všetko, čo k tomu budete potrebovať sú japonské pritĺkacie dláto, oceľové kladivko a pevná doska pracovného stola alebo väčší kus železa.

Dodatočné parametre

Kategória: Klasické rezbárske dláta
Šírka ostria: 22 mm
Profil ostria: Šikmý
S objímkou: Áno
Dĺžka: 170 mm
Priemer: 22 mm
Hmotnosť: 70 g
Ručne vyrábané: Áno
Materiál: Uhlíková oceľ
Počet v balení: 1
Vyrobené v: Japonsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: