Japonská prémiová ručná pílka Takagi Ryoba – 270 mm

Kód: 108149
Novinka
Značka: TAKAGI
€82,71 €68,93 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Prémiová japonská ručná pílka Ryoba od firmy TAKAGI s úzkou vydutou čepeľou a drevenou rukoväťou. Ideálna na veľmi jemné a precízne rezy do dreva. Určená na rez ťahom. Stred čepele je priliehavý – hrúbka čepele sa od ostria k stredu zužuje. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis


TAKAGI – tradičný japonský výrobca čerpá svoje dedičstvo zo starej japonskej kultúry, kde bolo ručné náradie nielen precízne spracované, ale aj dômyselne vymyslené a mimoriadne účinné. Jeho filozofia a to, čo robí tento produktový rad tak úspešným, je jednoduchosť. Kvalitné ručné náradie je nenahraditeľné a často dokáže odviesť prácu rovnako dobre alebo lepšie ako moderné elektrické. Náradie je navrhnuté tak, aby podávalo maximálny výkon s minimálnym úsilím, teda presne tak, ako by malo fungovať skutočne užitočné náradie.

Nokogiri 鋸 – sú špeciálne japonské píly používané v celej južnej Ázii. Na rozdiel od európskych píl sú tieto píly určené primárne na rez ťahom a nie tlačením od seba. Hlavnou výhodou týchto pílok je vysoká presnosť rezu a menšia námaha remeselníka pri ručnej práci. Ostrie japonských pílok sa pri reze ťahom neohýba a ľahko sa tak vedie rovný rez.

Ryoba – obojstranná píla s dvoma reznými hranami – yokobiki na priečny rez cez vlákna a tatebiki na rez pozdĺžny súbežne s drevenými vláknami. Vhodné na tesárske a stolárske práce.

sk_made_in_japan

Vlastnosti pilky

✅ "Ťažná" pílka
✅ Neodsadené jemné zuby
✅ Hrúbka čepele 0,3 mm
✅ Pre priečny a pozdĺžny rez do dreva
✅ Tradičná drevená rukoväť
✅ Pre precízne rezanie
✅ Kvalitné spracovanie
✅ Vyrobené v Japonsku

Prečo chcieť ťažnú pílku?

Japonské pílky sú narozdiel od európskych vyrobené pre rez ťahom. Tento spôsob rezu vyžaduje menšie vynaložené úsilie a umožní vám vykonať presný, čistý a precízny rez. Ikonická úzka a pružná čepeľ japonských pílok sa navyše pri ťahovom pohybe nekrúti, takže váš rez zostane dokonale rovný. Prevažná väčšina japonských ručných pílok má vyšší profil čepele a vysokú hustotu zubov. Ideálny nástroj nielen na úpravu detailov na vašich projektoch. Chcete vedieť viac?

pull_saw_v2

Dodatočné parametre

Kategória: Ryoba
Druh: Ryoba
Dĺžka čepele: 270 mm
? Rozteč zubov: 2,3 mm, 3,6 mm
Typ rezu: Priečny aj pozdĺžny
Rukoväť: Drevená
Dĺžka pílky: 658 mm
Hrúbka rezu: 1,05 mm
Hmotnosť: 209 g
Typ pílky: Ťahová
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: