Japonský jednobritý hoblík Kanna YOITARIKI – 42mm

Kód: 6573
Novinka
Značka: YOITARIKI
€16,14 €13,45 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
3.6.2024
Možnosti doručenia

Japonský drevený hoblík Hira Kanna 平鉋 značky YOITARIKI 与板利器 – základný rovný hoblík na základné opracovanie dreva. Je osadený kaleným želiezkom z uhlíkovej ocele o šírke 42 mm.

Detailné informácie

Podrobný popis

yoitariki_logo_regals

YOITARIKI 与板利器 – výrobca tradičného japonského náradia a nástrojov používaných na precíznu remeselnícku prácu. Ucelené produktové rady s vysokou pridanou hodnotou robia z tejto značky jednu z najobľúbenejších v celom Japonsku. Vyrába tradičné aj modernizované stolárske nástroje.

Kvalitný japonský hoblík typu Hira Kanna 平鉋 – na bežné stolárske práce. Hoblíky typu Kanna majú veľmi jednoduché spracovanie. Čepeľ je vyrobená z kvalitnej japonskej laminovanej dvojvrstvovej ocele a pred prvým použitím ju treba poklepom kladiva napasovať do tela hoblíka, čím si zároveň nastavíte veľkosť hobliny odoberaného materiálu. Pokiaľ chcete triesku stenčiť, stačí udrieť do tela hoblíka. Hrúbka triesky a jemnosť povrchu vychádza z osobného nastavenia želiezka.

Kanna 鉋 – je názov pre japonský hoblík. Tento typ hoblíkov sa od západných líši v niekoľkých zásadných ohľadoch. Prvé, čo si všimnete, je ich elegantná jednoduchosť: väčšina týchto hoblíkov má kvádrovité telá z japonského duba. Želiezka sú na svojom mieste zaklinené čapom na odlamovanie triesok a namiesto mechanických zariadení sa želiezko nastavuje poklepaním paličkou na telo alebo čepeľ. Čepeľ je vyrobená z kvalitnej japonskej laminovanej dvojvrstvovej ocele. Západní stolári považujú japonské hoblíky za "obrátené", pretože sa za nich skôr ťahá, než tlačí. Skúsení používatelia hovoria, že touto technikou dosahujú oveľa lepšiu kontrolu nad hoblíkom, ale chce to trochu cviku, aby si užívateľ na túto techniku zvykol.

made_in_japan_sk

Vlastnosti hoblíku YOITARIKI

✅ Pro základní opracování dřeva
✅ Nastavitelná velikost třísky
✅ S ostrou nastavitelnou čepelí
✅ Tělo z japonského bílého dubu Boshu
✅ Ostří z tvrdé uhlíkaté oceli
✅ Vyrobeno v Japonsku

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské hoblíky
Šírka čepele: 42 mm
Šírka: 50 mm
Dĺžka: 150 mm
Hĺbka: 20 mm
Hmotnosť: 200 g
Materiál: Uhlíková ocel
Počet v balení: 1
Vyrobené v: Japonsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: