Japonské okrúhle rezbárske dláto YOSHIHIRO Tataki Marusukui – 15 mm

Kód: 6189
Novinka
Značka: YOSHIHIRO
€35,12 €29,27 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
24.5.2024
Možnosti doručenia

Tradičné japonské okrúhle dláto s drážkou, typ Tataki Nomi 叩き鑿 - pritĺkacie dláto, tvar Marusukui Nomi マルスクイ鑿 - guľatý, vypuklý tvar, od značky YOSHIHIRO. Laminovaná dvojvrstvová čepeľ s vysokou odolnosťou a ostrosťou. Telo vytvorené metódou kováčskeho zvárania. Vhodné na bežné rezbárske použitie. Šírka čepele 15 mm. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

 yoshihiro_logo_200x33px_regals_cz_www.regals.cz_

YOSHIHIRO – výrobca tradičného japonského náradia a nástrojov používaných na precíznu remeselnícku prácu. Vyrába tradičné aj modernizované stolárske nástroje.

Marusukui Nomi マルスクイ鑿 – tvar dláta, ktoré sa používa na tvarovanie vnútornej krivky a dlabanie v horšie dostupných miestach. Vyrába sa v rôznych polomeroch a šírkach. Tradičný motív v japonskom spracovaní dreva je presné opracovanie drevenej dosky tak, aby tesne zapadla okolo stĺpu alebo prírodného prvku, ako je kameň alebo kmeň stromu.

Čepele tradičných japonských dlát Nomi 鑿 – sú vyrobené spojením dvoch vrstiev ocele. Telo dláta je zámerne vyrobené z mäkkej ocele, ktorá tlmí nárazy pri údere drevenou paličkou či kovovým kladivkom a znižuje tak šancu na poškodenie nástroja. Ostrie je však vytvorené z extrémne tvrdej uhlíkovej ocele, z ktorej sa pri výrobe stane vrstva s tvrdosťou 62 HRC u klasických Nomi dlát, až do tvrdosti 67 HRC u japonských dlát s HSS čepeľou, pričom klasické európske dláta dosahujú tvrdosť iba 58 až 60 HRC.

Oceľovú korunku, kovový prsteň na konci rukoväte japonských dlát, je potrebné pred prvým použitím presne osadiť, zabránite tak štiepeniu dreveného konca rukoväte pod údermi paličky.

made_in_japan_sk

Vlastnosti dláta YOSHIHIRO

✅ Tradičné rezbárske dláto
✅ Tvar Marusukui マルスクイ鑿
✅ Na bežné rezbárske použitie
✅ Ručne vyrábané
✅ Čepeľ z bielej uhlíkovej ocele
✅ White paper steel
✅ U profil čepele
✅ Rukoväť z červeného duba
✅ Vyrobené v Japonsku

Ako správne usadiť oceľovú korunku?

Oceľovú korunku japonských dlát Nomi treba pred prvým použitím presne usadiť, zabránite tak štiepeniu dreveného konca rukoväte pod údermi paličky a tiež tým chránite svoju ruku proti prípadnému klepnutiu sa kladivkom. Všetko, čo k tomu budete potrebovať sú japonské pritĺkacie dláto, oceľové kladivko a pevná doska pracovného stola alebo väčší kus železa.

Dodatočné parametre

Kategória: Klasické rezbárske dláta
Šírka ostria: 15 mm
Profil ostria: U
S objímkou: Áno
Dĺžka: 170 mm
Priemer: 23 mm
Hmotnosť: 85 g
Ručne vyrábané: Áno
Materiál: Uhlíková oceľ
Počet v balení: 1
Vyrobené v: Japonsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: