Sada japonských ručne vyrábaných rycích nástrojov SEIGEN SAKU - 3 kusy

Kód: 4965
€145,30 €121,08 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia

Sada ručne robených japonských rycích nástrojov SEIGEN SAKU. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Súprava japonských rycích nástrojov s ratanovou rukoväťou v drevenej krabici. Ručne robený produkt japonských majstrov. Drevená krabica súčasťou balenia.

made_in_japan_sk

Väčšina unikátnych japonských súprav v našej ponuke je vytvorená iba v jednom exemplári alebo vo veľmi malej sérii a po vypredaní produkt odoberáme z ponuky. Tieto sady importujeme z Japonska priamo od lokálnych remeselníkov, venujúcich sa ručnej výrobe po niekoľko generácií. Na produktoch sa môžu nachádzať drobné nedokonalosti a niektoré kusy náradia môžu byť desiatky rokov staré, čo ale absolútne neohrozí ich funkciu, kvalitu či pevnosť – práve naopak, oceľ starnutím získava lepšie vlastnosti. Jedná sa o špičkové pracovné nástroje, ale zároveň aj skvelú dlhodobú investíciu.

Podobne ako v Európe záujem o tradičnú ručnú remeselnú výrobu v Japonsku dlhodobo upadá a majstrov vyrábajúcich tradičné náradie bohužiaľ rýchlo ubúda. Priemerný vek drobných výrobcov týchto premiových kúskov sa pohybuje okolo 70 rokov a výrobná kapacita sa každoročne znižuje aj napriek tomu, že dopyt je obrovský.

Dodatočné parametre

Kategória: Sady rezbárskych dlát
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 3
Skladom: 1 krabica

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: