Sada japonských ručne vyrábaných rezbárskych dlát SEIGEN SAKU YASUKI - 6 kusov

Kód: 4968
€250,27 €208,56 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia

Sada ručne robených rezbárskych dlát a vyrezávacích nástrojov SEIGEN SAKU YASUKI. Veľmi ostrá a opätovne brúsiteľná čepeľ z bielej ocele Yasugi vyrábanej podľa 1 500 rokov starých postupov zo špičkových surovín. Olej na ošetrenie čepele a brúsny kameň je súčasťou balenia. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Súprava japonských rezbárskych dlát a vyrezávacích nástrojov SEIGEN SAKU YASUGI. Čepeľ s vysokou tvrdosťou z najkvalitnejšej bielej japonskej ocele Yasugi vyrábanej podľa 1 500 rokov starých postupov zo špičkových surovín si zachová svoju ostrosť po dlhú dobu. Vhodné na bežné rezbárske práce. Dajú sa brúsiť pomocou japonských vodných kameňov. Vyrobené v Japonsku.

made_in_japan_sk

Väčšina unikátnych japonských súprav v našej ponuke je vytvorená iba v jednom exemplári alebo vo veľmi malej sérii a po vypredaní produkt odoberáme z ponuky. Tieto sady importujeme z Japonska priamo od lokálnych remeselníkov, venujúcich sa ručnej výrobe po niekoľko generácií. Na produktoch sa môžu nachádzať drobné nedokonalosti a niektoré kusy náradia môžu byť desiatky rokov staré, čo ale absolútne neohrozí ich funkciu, kvalitu či pevnosť – práve naopak, oceľ starnutím získava lepšie vlastnosti. Jedná sa o špičkové pracovné nástroje, ale zároveň aj skvelú dlhodobú investíciu.

Podobne ako v Európe záujem o tradičnú ručnú remeselnú výrobu v Japonsku dlhodobo upadá a majstrov vyrábajúcich tradičné náradie bohužiaľ rýchlo ubúda. Priemerný vek drobných výrobcov týchto premiových kúskov sa pohybuje okolo 70 rokov a výrobná kapacita sa každoročne znižuje aj napriek tomu, že dopyt je obrovský.

Vlastnosti dlát SEIGEN SAKU

✅ Ručne robený produkt japonských majstrov
✅ Na bežné rezbárske použitie
✅ Vysoko kvalitná čepeľ Yasugi
✅ Opätovne brúsiteľné
✅ Olej a brúsny kameň súčasťou balenia
✅ Drevená krabica súčasťou balenia

Dodatočné parametre

Kategória: Sady rezbárskych dlát
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 6
Skladom: 1 krabica

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: