Japonský ručne vyrábaný rezbársky nôž SEIGEN Kogatana

Kód: 4947
€108,10 €90,08 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia

Ručne kovaný japonský rysovací a rezbársky nôž typu Kiridashi Kogatana SEIGEN. Vyrobený z dvojvrstvovej laminovanej japonskej ocele. Extrémne ostrá čepeľ. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Špičkový japonský rysovací ručne vyrábaný nôž. Vhodný na bežné rezbárske práce, modelárstvo, krájanie dýh, prácu s bambusom, výrobu intarzií, vrúbľovanie, rezanie triesok, výrobu hračiek a ďalšie drobné drevárske spracovanie. Vhodný aj na usadenie dláta do rysky. Čepeľ je extrémne ostrá a ľahko sa brúsi, čo vám zaručí dlhoročné užívanie. Tieto nože Kogatana je možné používať buď holé, alebo s poťahom z bambusu či kože, ako je japonskou tradíciou. Na ostrenie kogatany odporúčame japonské vodné kamene.

made_in_japan_sk

Väčšina unikátnych japonských súprav v našej ponuke je vytvorená iba v jednom exemplári alebo vo veľmi malej sérii a po vypredaní produkt odoberáme z ponuky. Tieto sady importujeme z Japonska priamo od lokálnych remeselníkov, venujúcich sa ručnej výrobe po niekoľko generácií. Na produktoch sa môžu nachádzať drobné nedokonalosti a niektoré kusy náradia môžu byť desiatky rokov staré, čo ale absolútne neohrozí ich funkciu, kvalitu či pevnosť – práve naopak, oceľ starnutím získava lepšie vlastnosti. Jedná sa o špičkové pracovné nástroje, ale zároveň aj skvelú dlhodobú investíciu.

Podobne ako v Európe záujem o tradičnú ručnú remeselnú výrobu v Japonsku dlhodobo upadá a majstrov vyrábajúcich tradičné náradie bohužiaľ rýchlo ubúda. Priemerný vek drobných výrobcov týchto premiových kúskov sa pohybuje okolo 70 rokov a výrobná kapacita sa každoročne znižuje aj napriek tomu, že dopyt je obrovský.

Vlastnosti noža Kogatana

✅ Typ Kiridashi Kogatana - bez rukoväte
✅ Ručne robený produkt japonských majstrov
✅ Unikát, iba 1 skladom
✅ Rysovací a rezbársky nôž
✅ Na modelárstvo, rezbárske práce, vrúbľovanie a ďalšie
✅ Jednoduchý a efektívny dizajn
✅ Drevená krabička súčasťou balenia
✅ Vyrobené v Japonsku

Dodatočné parametre

Kategória: Rezbárske nože
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: