Japonský ručne vyrábaný hoblík YAMASHIRONOKAMI s klopkou - 65 mm

Kód: 4962
€208,48 €173,73 bez DPH
Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia

Japonský ručne vyrábaný hoblík na drevo od značky YAMASHIRONOKAMI typu Hira Kanna (鉋). Špičkový produkt japonských majstrov - je vyrobený vždy len 1 unikátny kus a po vypredaní produkt odoberáme z ponuky. Laminovaná dvojvrstvová čepeľ s vysokou tvrdosťou. Klopka uľahčí odlamovanie hoblín a zabráni vytrhávaniu vlákien. Určený na použitie ťahom k sebe. Vyrobené v Japonsku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kvalitný japonský hoblík typu Hira Kanna na bežné stolárske práce. Hoblíky typu Kanna majú veľmi jednoduché spracovanie. Čepeľ je vyrobená z kvalitnej japonskej laminovanej dvojvrstvovej ocele a pred prvým použitím ju treba poklepom kladiva napasovať do tela hoblíka, čím si zároveň nastavíte veľkosť hobliny odoberaného materiálu. Pokiaľ chcete triesku stenčiť, stačí udrieť do tela hoblíka. Hrúbka triesky a jemnosť povrchu vychádza z osobného nastavenia želiezka. V ideálnom prípade by čepeľ mala vystupovať 0,05 až 0,2 mm z tela hoblíka.

Japonské hoblíky sa rovnako ako japonské pílky tradične používajú ťahom smerom k sebe. Jedna ruka by mala hoblík viesť a druhá jemne tlačiť hoblík k materiálu.

vyrobene_v_japonsku

Vlastnosti hoblíku

✅ Typ Hira Kanna - na bežné stolárske práce
✅ Ručne robený produkt japonských majstrov
✅ Určený na použitie ťahom k sebe
✅ Kvalitná nastaviteľná japonská čepeľ
✅ Klopka uľahčí odlamovanie hoblín a zabráni vytrhávaniu vlákien
✅ Jednoduchý a efektívny dizajn
✅ Z bieleho dubu
✅ Krabica súčasťou balenia
✅ Vyrobené v Japonsku

Ako použiť japonský hoblík

japonsky_hoblik_informaceDržte Kannu oboma rukami - jedna ruka pridržuje zadnú časť hoblíka so želiezkom a druhá vytvorí medzi ukazovákom a palcom písmeno L, pričom drží časť hoblíka smerujúcu k užívateľovi. S pohybom váhy vášho tela Kannu rovnomernými a tiahlymi pohybmi priťahujte k sebe. Nie je potrebné vyvíjať prebytočnú silu, hoblík musí fungovať hladko.

Ako nastaviť čepeľ japonského hoblíka

japonsky_hoblik_informacePri nasadzovaní čepele zľahka poklepte kladivkom na hornú časť želiezka. Čepeľ by mala vyčnievať približne o 0,05 až 0,2 mm. Pri vyberaní čepele zľahka udrite kladivkom do horných rohov tela hoblíka. Pokiaľ pravá alebo ľavá strana čepele príliš vyčnieva, zľahka poklepte na rovnakú stranu, ako je vyčnievajúca čepeľ.

Na čo si dať pozor

japonsky_hoblik_informaceHoci japonský hoblík nie je náročný nástroj, pre správnu funkciu hoblíka majte na pamäti, že musíte hobľovať v smere vlákien dreva a čepeľ nesmie príliš vyčnievať. V opačnom prípade japonský hoblík nebude dobre fungovať. Japonský hoblík je treba pred použitím nastaviť podľa vlastných preferencií.

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské hoblíky
Šířka: 80 mm
Dĺžka: 275 mm
Výška: 45 mm
Hmotnosť: 1300 g
Materiál: Uhlíková oceľ
Vyrobené v: Japonsko
Počet v balení: 1

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: